KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15664357
nr 1566 4357
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
"I skogen". Signerad. Akvarell, bildmått: 35x42 cm, yttermått inklusive ram: 52x59 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:40:13
21/9 13:02:08
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius